Пере со сите видови вода

Сакате да се чувствувате добро во сопствената кожа. За тоа ви е потребен вистинскиот детергент за алишта којшто ги чисти алиштата и ги остава меки. Револуционерни, балансирани формули коишто нудат чистење со заштита на животната средина и вашата кожа. Што ги прави нашите производи за нега на облека толку посебни? Тие се нежни за кожата, не содржат микропластика, направени се на растителна база и се вегански.
Од отстранувачи на дамки и детергенти до хипоалергенски омекнувачи, ние даваме сè од себе за вашата облека.

Детергенти Frosch

Течните детеренти ефикасно ја отстрануваат нечистотијата од облеката. Нежната формула, направена на база на внимателно избрани природни состојки, не ги оштетува конците на облеката при перење. Дерматолошки тестирано. Детергентите се на база на алое вера, калинка и домашен сапун.
✓ Шише од 1,5 l

...веган
...без микропластика
...шишето е 100% рециклирачко

Омекнувачи Frosch

Благодарение на формулата, омекнувачите за текстил ги олабавуваат влакната без да ги оштетат. Не се додадени силни и вештачки ароми, не предизвикуваат алергиски реакции на кожата, а облеката останува пријатно мека по перењето. Мирис на цвет од памук, млеко од бадем, алое вера, лаванда.
✓ Шише од 750 ml

...веган
...без микропластика
...шишето е 100% рециклирачко

Отстранувачи на дамки

Отстранувачите на дамки ефикасно и брзо ги отстрануваат тврдокорните дамки од шминка, крв, маснотии, храна. Формулите се на база на домашен сапун и лимон.
✓ Апликатор од 75 ml
✓ Шише со распрскувач од 500 ml

...веган
...без микропластика
...состојки од европска култивација